O MNĚ


Dlouhé roky jsme se pohybovala v zahradnickém oboru jako student. Přes Vyšší odbornou školu zahradnickou na Mělníku, jsem se dostala ke studiu Zahradní a krajinářské architektury v Lednici, ze které jsem na rok utekla studovat stejný obor do Bernburgu ve spolkové zemi Sachsen - Anhalt a zakusila jsem německý přístup ke studiu. 

Teoretické znalosti jsem začala přetavovat v praktické zkušenosti na prvních projektech extenzivních trvalkových směsí. Poté následovala práce v arboretu a seznámení se s řadou ne úplně běžných druhů dřevin, tvorbou letničkových a trvalkových záhonů, výstav balkónových rostlin a všeho možného, co spravování takového objektu přináší. Následovaly projekty školních a soukromých zahrad a ve spolupráci s dalšími kolegy jsem se dostala k výsadbám v krajině, veřejným prostranstvím i parkům.

Ráda přemýšlím nad členěním prostoru a jeho optimálním využitím. Miluji práci s květinami, kombinuju struktury a textury, soustředím se na celoroční působení zahradních kompozic a hlavně na detail. Je mi blízká divokost a extenzivní údržba. Velkou inspirací a pomocníkem v tvorbě je mi sama příroda, kterou využívám a nechávám jí, ať prostupuje navrženou kompozicí. Plevel se v určité chvíli stává okrasnou květinou, nebo skvělým podrostem. Přes permakulturní pokusy s pěstováním zeleniny na své zahradě jsem se posunula k tvorbě prostoru, který kombinuje krásu s užitkem. 

Pokud to máte podobně a líbí se vám, co dělám, neváhejte mě oslovit. Ráda se budu podílet na tvorbě vašeho prostoru.